Slingbox 350 i Slingbox 500 wchodzą na rynek

Firma Sling Media zaprezentowała swoje nowe produkty: Slingbox 500 i Slingbox 350, całkowicie przebudowane Slingboxy umożliwiające przesyłanie obrazu w rozdzielczości 1080p do komputerów, telefonów, tabletów i innych urządzeń sieciowych.

Slingbox 350 oferuje „Twoją telewizję wszędzie” w doskonałej jakości 1080p w zamian za relatywnie niską cenę. Model SB350 posiada nowatorską obudowę, w której zastosowano kolejną nowinkę: wbudowane nadajniki fal podczerwieni (dwa z przodu i po jednym na obu bokach obudowy).

Slingbox 500 oprócz obrazu w jakości 1080p i wbudowanych transmiterów IR, oferuje również łączność bezprzewodową Wi-Fi oraz całkowitą nowość – złącze HDMI. Niestety, złącze HDMI nie jest kompatybilne z materiałami wideo zabezpieczonymi technologią HDCP, więc posiadacze firmowych odbiorników platform kablowych i satelitarnych, będą zmuszeni do korzystania ze złącza Component lub zakupu dodatkowych konwerterów obrazu.

Model SB500 umożliwia także łatwą konfigurację poprzez ekran telewizora (pilot do Slingboxa jest dołączony do zestawu) oraz oglądanie zdjęć i wideo z telefonów komórkowych na telewizorze dzięki zastosowaniu SlingProjector.

W związku z prezentacją nowych modeli Slingboxów obniżona została cena za aplikację mobilną SlingPlayer. Oprogramowanie dla iOS, Androida i Windows Phone kosztuje teraz około 50 zł (obniżka o 50%).

Oba nowe modele Slingboxów dostępne są aktualnie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie w cenie około $300 (Slingbox 500) i $180 (Slingbox 350).